Lazer Epilasyon Cihaz Logo

Lazer Epilasyon Cihaz adına tasarladığımız logo hakkında.

Logo, küp şeklinde tasarlandı ve geçişli renk efektleri kullanıldı. Basit ve anlaşılır tasarımı ile kafa karıştırmayan markanın ilk harflerini referans alarak oluşturduk.

Lazer Epilasyon Cihaz, medikal sağlık cihazlarının alım ve satımını yaptığı için, logo da ilk bakışta bir medikal cihazın yan kuş bakışı görünümünü sağlayacak bir küp oluşturduk ve bu küpü markanın ilk harfleri olan LEC karakterleri ile yaptık.

3 harfin birbirine girerek oluşturduğu küpün aslında bir bakışta da makine ile özdeşmesini sağladık. karakterlerin sert olması Erkekleri temsil ederken, rengin mordan pembe ve turuncuya geçişleri ile yumuşaması Kadınları temsil etmektedir.

Logoda kullanılan renkler birbirine geçişli efekt olması doğrultusunda hem kadınsal yaklaşım ortaya çıkıyor hem de mor rengin asaleti ile kalite vurgulanıyor.

Sizde böyle bir logoya sahip olmak için bizimle irtibat kurun.

Logo Nedir?

Logo bir marka, kurum, kuruluş, şirket, oluşum, topluluk yada fikri temsil eden ve içerisinde grafiksel ögeleri barındıran sembol yada şekillere verilen isimdir. Logo kendi içerisinde birden fazla gruba ayrılmaktadır, bu durumun nedeni ise tasarımlarda kullanılan tekniklerden dolayıdır. Genel olarak bilinen ve aşina olduğumuz türler ise logo, logotype ve amblem tasarımlarıdır. Logolar sadece ikonik çizimler sembol şekillerden meydana gelir.

Logotypelar ise tamamen yazı karakteri ve tipografi teknikleri üzerinden hazırlanmış tasarımlardır. Her iki tasarımında kullanım alanları farklı olabildiği gibi kullanılma amaçları aynıdır. Marka, kurum, topluluk, kişi veya oluşumu temsil etmek ikisininde bilinen görevidir. Logo kelimesi Türkçe diline İngilizceden geçmiştir. Logo ile çok sık olarak karıştırılan amblem kelimesi aynı anlamı taşımamaktadır. Amblem tasarımı ve kurallarının logo tasarımına nazaran farklılıkları bulunmaktadır.

Türkçe kaynaklarda logo ve logotpye için yapmış olduğunuz aramaların çoğunda yanlış bilgi bulunmaktadır.Bunun nedeni ise logo ve logotype için sadece logo yada amblem olarak yapılan isimlendirmelerden kaynaklanmaktadır. Aslında her ikisi de farklı kavram ve hazırlama teknikleri doğrultusunda yapılır. Bu durumun karıştırılma sebebine şöyle basit bir örnek verebiliriz. Logoya simit dersek logotype’a da tereyağlı simit diyebiliriz, bir birlerine bu kadar yakın kavramlardır.

Bu durum için gösterilecek en iyi örnekler ise Coca Cola’nın kullanmakta olduğu çalışma logotype olarak isimlendirilir, Pepsi markasının kullanmış olduğu çalışma ise amblem bazlı logodur. Logo tasarım çeşitleri ve türleri hakkında hazırladığımız yazımızda bu konuyu daha detaylı olarak anlattık.